Charakterystyka drukarek Ricoh

Ricoh Company to międzynarodowa firma z główną siedzibą w Tokio, która zajmuje się produkcją oraz optymalizacją urządzeń biurowych. W ich ofercie znajdziemy drukarki, faksy, projektory, tablice interaktywne i urządzenia wielofunkcyjne. Ricoh pojawiła się na rynku w 1936 roku i od tego czasu nieustannie rozwija się, zyskując coraz szersze grono odbiorców. Zaliczana jest to jednej z 10 największych firm informatycznych na świecie i działa w ponad 200 krajach i regionach. W latach 70. Ricoh wyprodukował pierwszy na świecie faks wysokiej prędkości, w latach 80. wielofunkcyjną kopiarkę cyfrową, a obecnie sukcesywnie pracuje nad innowacjami w dziedzinie druku 3D.

Innowacje technologiczne firmy Ricoh

Drukarki Ricoh to urządzenia innowacyjne i nowoczesne. Inżynierowie starają się stale unowocześniać proces produkcyjny, a specjaliści branży IT i marketingu oferują wsparcie w zakresie optymalizacji operacji biznesowych. Marka nastawiona jest na partnerską współpracę z klientami, a to co ją wyróżnia wśród konkurencji to troska o zrównoważony rozwój. Drukarki Ricoh produkowane są w trosce o środowisko naturalne i z poszanowanie praw natury. Firma wykorzystuje odpady produkcyjne jako surowce wtórne w procesie recyklingu, ogranicza stosowanie substancji szkodliwych na środowiska, minimalizuje emisję CO₂ i energii elektrycznej oraz promuje zielony marketing. Urządzenia firmy Ricoh produkowane są w poszanowaniu najwyższych standardów jakości, ochrony środowiska i bezpieczeństwa informacji. Ricoh oferuje nie tylko sprzedaż urządzeń biurowych, ale także dostarcza technologie, których celem jest usprawnienie procesów biznesowych.

Wszechstronne i niezawodne drukarki Ricoh

Drukarki Ricoh charakteryzują się trwałością mechaniczną, niezawodnością w działaniu i wszechstronnym zastosowaniem. Na rynku cenione są za intuicyjną obsługę i najwyższą jakość technologiczną oraz materiałową. To urządzenia energooszczędne, które umożliwiają zwiększenie efektywności podejmowanych działań zawodowych. Ricoh oferuje drukarki w różnych rozmiarach oraz dowolnych zakresach cenowych i funkcjonalnych, dzięki czemu każdy ma możliwość dostosować konkretny produkt do indywidualnych potrzeb. Ricoh oferuje drukarki monochromatyczne i kolorowe, dedykowane zarówno dla małych przedsiębiorców, jak również większych firm. Szybkość drukowania w drukarkach Ricoh waha się od około 35 do ponad 56 ppm, czyli stron na minutę. Oferowane drukarki biurowe obsługują standardowe formaty papieru, czyli A4 oraz A3 i nieco większy od niego SRA3, zgodny z normami ISO i odpowiadający w przybliżeniu formatowi A3x115%. Maksymalna pojemność papieru w drukarkach Ricoh waha się od około 600 arkuszy do ponad 4000. W 2015 roku Ricoh zaprezentował pierwszą maszynę do druku 3D, działającą w technologii SLS. Innowacyjne drukarki cyfrowe od Ricoh umożliwiają opracowywanie materiałów promocyjnych, a nawet druk na tekstyliach. Firma pracuje również nad alternatywnymi technologiami suszenia w drukarkach atramentowych. Na uwagę zasługują drukarki Ricoh z wygodnymi panelami dotykowymi do sterowania oraz modele opierające się na ekonomicznej technologii LED.

Inne produkty z tej kategorii

Obieg dokumentów w biurze a RODO

Rozporządzenie o RODO zostało wprowadzone 25 maja 2018 roku. Zgodnie z nim ograniczony do minimum został dostęp do dokumentów osób nieuprawnionych, wprowadzono również znaczną cyfryzację

Więcej »