Charakterystyka drukarki ricoh mp c3001

Kserokopiarka Ricoh Aficio MP C3001 to wielofunkcyjne urządzenie, które doskonale nadaje się do zastosowań biurowych. Opcje zaawansowane technologicznie oferują nie tylko kolorowe wydruki w najwyższej jakości, ale także funkcję kolorowego skanera. Optymalny stosunek jakości do ceny sprawia, że urządzenie to jest chętnie wykorzystywane w biurach, w których szybkość obiegu dokumentów ma istotne znacznie.

Czym wyróżnia się Ricoh MP C3001?

  1. Unikalna wszechstronność wykorzystania. Wielofunkcyjne urządzenie Ricoh MP C3001 pełni jednocześnie funkcję drukarki, skanera, kopiarki i faksu. Połączenie niezbędnych w każdym biurze funkcji czterech urządzeń w jednym sprzęcie pozwala nie tylko zmniejszyć koszty i zwiększyć wydajność wykonywanych czynności, ale także ograniczyć ilość wykorzystywanej przestrzeni. Inwestycja w urządzenie wielofunkcyjne to doskonałe rozwiązanie dla niewielkich lokali. Warto również zwrócić uwagę na kompatybilność sprzętu z aplikacją App2Me.
  2. Duża produktywność operacyjna. Ricoh MP C3001 charakteryzuje się wyjątkową wydajnością i produktywnością operacyjną. Kolorowe kopie drukowane są z prędkością 30 stron na minutę, a czas nagrzewania urządzenia to zaledwie 27 sekund. Pierwsza kopia czarno-biała zostanie wydrukowana w przeciągu niecałych 7 sekund! Digitalizacja papierowych dokumentów odbywa się natomiast z prędkość 51 obrazów na minutę. Tak duża szybkość i niezawodność działania pozwala znacząco usprawnić obieg dokumentów w firmie. Rozdzielczość drukowania za pomocą Ricoh MP C3001 to 1200 dpi, a kopiowania 600 dpi.
  3. Intuicyjna obsługa i łatwe sterowanie. Ricoh MP C3001 sterowany jest za pomocą intuicyjnego panelu dotykowego LCD. Posiada automatycznie odwracający podajnik dokumentów. Urządzenie może skanować bezpośrednio do poczty e-mail lub wskazanych folderów na komputerze. Posiada możliwość podłączenia do sieci LAN. Dysk twardy można swobodnie zabezpieczyć za pomocą funkcji nadpisywania i szyfrowania SSL. Pliki można zapisywać w formacie PDF, JPG lub TIFF.
  4. Praca na różnorodnych nośnikach. Standardowa kaseta na papier obsługuje formaty od A6 do A3. Przystosowana jest do współpracy z papierem o niemal dowolnej gramaturze, mieszczącej się w przedziale od 60 do 216 g/m2, a na tacy ręcznej aż do 265 g/m2. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w każdym przypadku możliwy jest automatyczny druk dwustronny DUPLEX. W urządzeniu można zainstalować od dwóch do czterech szuflad na papier.
  5. Najniższe zużycie energii w swojej klasie. Kserokopiarka Ricoh MP C3001 spełnia restrykcyjne normy środowiskowe i charakteryzuje się wyjątkowo niskim zużyciem energii, co zmniejsza ilość emitowanego CO2 do atmosfery. To sprawia, że urządzenie jest nie tylko ekologiczne i przyjazne na środowiska naturalnego, ale także oszczędne w eksploatacji. Możliwość ograniczenia bieżących kosztów użytkowania to niewątpliwa zaleta tego modelu. Pobór mocy w trybie uśpienia jest wyjątkowo niski, a toner maksymalnie wydajny. Warto również wskazać na możliwość ustalenia limitów wydruków, co pozwala dodatkowo zoptymalizować zarządzanie kosztami.

Inne produkty z tej kategorii

Obieg dokumentów w biurze a RODO

Rozporządzenie o RODO zostało wprowadzone 25 maja 2018 roku. Zgodnie z nim ograniczony do minimum został dostęp do dokumentów osób nieuprawnionych, wprowadzono również znaczną cyfryzację

Więcej »