Charakterystyka drukarek Bizhub

Drukarki Bizhub to najpopularniejsze biurowe urządzenia drukujące i wielofunkcyjne, produkowane przez firmę Konica Minolta. Firma Konica Minolta to japoński koncern, działający na rynku międzynarodowym w zakresie rozwiązań informatycznych. Rozwija się nie tylko w obszarze infrastruktury druku biurowego i produkcyjnego, ale również urządzeń pomiarowych i służących do obrazowania medycznego. Firma skupia się przede wszystkim na wielofunkcyjnych urządzeniach MPF, osiągając na tym polu bardzo duże sukcesy technologiczne. Sprawdźmy, czym się charakteryzują drukarki Bizhub?

Drukarki Bizhub firmy Konica Minolta

Drukarki Bizhub to wielofunkcyjne urządzenia, przeznaczone do druku czarno-białego oraz kolorowego. To zdecydowany lider branży. Urządzenia MFP marki Bizhub to połączenie drukarki, kserokopiarki, skanera i faksu. W marcu 2004 roku Konica Minolta wprowadziła na rynek pierwszą kolorową drukarkę typu MFP, którą był Buzhub C350 i od tego momentu produkty marki Buzhub nieustannie ewoluują. Najnowsze produkty wyróżniają się wysoką energooszczędnością, intuicyjną obsługą i możliwością zainstalowania dodatkowych sterowników, zwiększających funkcjonalność. Inwestycja w drukarki Buzhub to decyzja, która przyniesie wiele korzyści w zakresie optymalizacji obiegu dokumentów w firmie i wydajności pracowników.

Nie sposób przy tej okazji wspomnieć, że Konica Minolta dąży do jak najmniejszej ingerencji w środowisko naturalne, a wielofunkcyjne urządzenia Bizhub produkowane są zgodnie z rozwiązaniami ekologicznymi. Firma wykorzystuje surowce z recyklingu, co wyraźnie zmniejsza ilość wytwarzanych odpadów. Wyprodukowała ekologiczny toner Simitri na bazie biomasy oraz polimeryzowany toner High Chroma z żywicy. Konica Minolta planuje zredukować do 2050 roku emisję CO₂ o 80%.

Drukarki Bizhub 284e czy wielofunkcyjny Bizhub C3351?

Drukarki Bizhub warto scharakteryzować w oparciu o wybrane przykłady. Jednym z najbardziej popularnych modeli tej marki jest Bizhub 284e, czyli wielofunkcyjne urządzenie do druku czarno-białego. Dedykowane jest zastosowaniom stricte biurowym i posiada dodatkowy moduł skanowania oraz faksowania. Szybkość drukowania wynosi 28 ppm, a obsługiwane formaty to A3, A4 oraz A5. Umożliwia drukowanie z nośnika USB oraz skanowanie do zewnętrznych kart pamięci oraz bezpośrednio do folderów komputerowych. Urządzenie jest ekonomiczne, umożliwia internetowe kontrolowanie zużycia materiałów eksploatacyjnych oraz pozwala na personalizację panelu sterującego. Na uwagę zasługuje ciekawa opcja autoryzacji biometrycznej za pomocą skanera naczyń krwionośnych w palcu oraz wbudowany separator i moduł dziurkowania. Na drukarce Bizhub 284e z powodzeniem wydrukujemy banner o wysokości 1.2 metra lub przygotujemy broszurę reklamową. Wydajność tonera wynosi niemal 29 tysięcy stron, a rozdzielność drukowania to 1.200 dpi.

Wielofunkcyjne urządzenie Bizhub C3351 zasługuje na uwagę z powodu mnogości możliwych do wyboru opcji i wyjątkowej funkcjonalności zastosowania. Dedykowane jest średnim przedsiębiorcom i dużym firmom, którym zależy na zwiększeniu efektywności pracy. Umożliwia drukowanie czarno-białe oraz w kolorze z prędkością 33 ppm. Charakteryzuje się wysoką jakością druku oraz niewielkimi kosztami eksploatacyjnymi. Panel sterowania można zaprogramować zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Warto zwrócić uwagę na wbudowany moduł do oczyszczania powietrza, zszywacz pracujący nawet w trybie off-line oraz opcję uwierzytelniania biometrycznego. Bizhub C3351 posiada również dodatkowe zabezpieczenie w postaci czytnika kart identyfikacyjnych. Obsługuje format A4 oraz gramaturę papieru w zakresie 60-90 g/m².

Inne produkty z tej kategorii

Obieg dokumentów w biurze a RODO

Rozporządzenie o RODO zostało wprowadzone 25 maja 2018 roku. Zgodnie z nim ograniczony do minimum został dostęp do dokumentów osób nieuprawnionych, wprowadzono również znaczną cyfryzację

Więcej »