Szereg możliwości, czyli co oferują urządzenia wielofunkcyjne?

Czy wyobrażamy sobie dziś jakiekolwiek biuro, czy siedzibę firmy bez urządzenia wielofunkcyjnego? To raczej niemożliwe. Takie urządzenie jest równie ważne jak fotele, biurka czy telefony. Nie chodzi również o to, że urządzenia takie czasem się przydają. One są wręcz niezbędne do tego, aby praca i codzienne obowiązki w biurze były wykonywane sprawnie i jak najbardziej wydajnie. Zastanówmy się zatem przez chwilę, co konkretnie oferują urządzenia wielofunkcyjne i jakie mamy opcje, aby z nich korzystać.

Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne?

Nad tym czy wybrać do swojego biura tradycyjną drukarkę, czy też urządzenie wielofunkcyjne zastanawia się sporo właścicieli firm. Aby odpowiednio podjąć taką decyzję, trzeba się zastanowić, do czego używamy takich urządzeń. Jeśli tylko drukujesz tekst lub grafiki, dobrym rozwiązaniem może okazać się zwykła drukarka. Jednak prawdę mówiąc, takie sytuacje już prawie się nie zdarzają. W pracy biura czy firmy kopiowanie, czy też kserowanie różnych dokumentów to aktualnie standard. A tego na zwykłej drukarce nie zrobimy. Dlatego zdecydowanie lepiej zaopatrzyć się w urządzenie wielofunkcyjne, które oprócz drukowania oferuje mnóstwo innych funkcji. Trzeba także zaznaczyć, że funkcje te nie są tylko opcją, z której być może skorzystamy, ale mają praktyczne zastosowanie i naprawdę ułatwiają pracę.

Urządzenia wielofunkcyjne – co oferują?

Urządzenia wielofunkcyjne to jak sama nazwa wskazuje urządzenia, które łączą w sobie kilka funkcji. Innymi słowy, zamiast kilku urządzeń mamy jedno, które spełnia kilka zadań. Do tego okazuje się, że urządzenia wielofunkcyjne nie muszą być drogie, ale o tym za chwilę. Jakie zatem funkcje oferują wspomniane wyżej urządzenia? Jak można się domyślić, podstawowe funkcje takich rządzeń to drukowanie, skanowanie i kopiowanie czyli tak zwane 3 w 1. Jednak na tym nie koniec. Używając takiego urządzenia, możemy także przesyłać dane na i z komputera i to bezprzewodowo. No właśnie, dużym plusem takich urządzeń jest łączność bezprzewodowa. Dzięki niej możemy drukować pliki z wielu komputerów podłączonych do sieci, ale także ze smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Do tego plik do druku może znajdować się na pendrive, aparacie czy innym nośniku pamięci, który możemy podłączyć bezpośrednio do urządzenia wielofunkcyjnego. Bardzo ciekawe są także możliwości skanowania, także te wykorzystaniem sieci bezprzewodowej. Zeskanowane pliki mogą być bowiem od razu przesłane na pocztę lub na dowolny dysk przenośny podłączony do urządzenia. Do tego, wszystko to odbywa się w naprawdę intuicyjny sposób, często po naciśnięciu jednego przycisku. Kserowanie, czyli inaczej kopiowanie także zaskakuje swoją jakością, a funkcja faksu uzupełnia zastosowanie biurowe takich urządzeń. Warto też wspomnieć o wielu rodzajach rozdzielczości, jakie można ustawić na urządzeniu oraz o tym, że większość z tych urządzeń charakteryzuję się naprawdę dużą szybkością wydruku.

Jak nabyć urządzenie wielofunkcyjne?

Odpowiedź na pytanie, jak nabyć urządzenie wielofunkcyjne wydaje się być oczywista. Kupić! Zaskakujący może być jednak fakt, że to tylko jedna z opcji. Po pierwsze urządzenia wielofunkcyjne, i to często cenionych marek, możemy zakupić nowe albo używane. Należy tu jednak zaznaczyć, że w tym wypadku „używane” oznacza często „poleasingowe”. A to sporo zmienia. Urządzenia wielofunkcyjne poleasingowe to produkty często 2 – 3-letnie, które były profesjonalnie serwisowane przez okres ich używania. Oznacza to, że możemy nabyć markowy sprzęt w świetnym stanie w naprawdę atrakcyjnej cenie. Inną opcją cieszenia się z urządzeń wielofunkcyjnych w swoim biurze jest ich dzierżawa. Wynajęcie takiego sprzętu także ma wiele zalet. Korzystając z oferty wynajmu, otrzymujemy bowiem nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne bez konieczności inwestowania jakichkolwiek środków, przez co nie obciążamy firmowego budżetu. Dodatkowo nie musimy martwić się o nieprzewidziane wydatki związane z kupnem tonerów do drukarek jak i bębnów. Otrzymujemy je bowiem bezpłatnie, niezwłocznie po złożeniu zamówienia. Nie interesuje nas także serwisowanie takich urządzeń ani naprawa różnych uszkodzeń czy awarii, które przecież mogą się pojawić. Ważne jest też to, że profesjonalne firmy sprzedające i wynajmujące takie urządzenia pomogą dobrać najlepsze z nich pod potrzeby naszego biura czy firmy biorąc pod uwagę także nasze możliwości finansowe.

Inne produkty z tej kategorii

Obieg dokumentów w biurze a RODO

Rozporządzenie o RODO zostało wprowadzone 25 maja 2018 roku. Zgodnie z nim ograniczony do minimum został dostęp do dokumentów osób nieuprawnionych, wprowadzono również znaczną cyfryzację

Więcej »