Charakterystyka drukarki Ricoh Aficio MP C2051

Drukarka Ricoh Aficio MP C2051 to kolorowe urządzenie cyfrowe, dzięki któremu można zwiększyć wydajność drukowania i poprawić efektywność pracy biurowej. Podobnie jak inne urządzenia firmy Ricoh, drukarka MP C2051 produkowana jest w trosce o środowisko naturalne. Innowacje w zakresie procesu wytwórczego i użytkowania mają na celu zminimalizowanie emisji CO₂ do atmosfery oraz optymalizację obiegu dokumentów. Sprawdźmy, czym wyróżnia się sprzęt MP C2051 wśród konkurencyjnych modeli na rynku?

Parametry techniczne drukarki Ricoh MP C2051

Drukarka Ricoh Aficio MP C2051 jest wydajna, szybka i energooszczędna. Drukuje z prędkością 25 ppm. Rozpoczęcie pracy wymaga zaledwie 10 sekund na wybudzenie ze stanu uśpienia i 7 sekund na wydrukowanie pierwszej strony. Czas nagrzewania to 22 sekundy. Obsługuje format papieru A3, A4, A5 i A6. Umożliwia wydruk kopii zarówno czarno-białych jak i kolorowych. Rozdzielczość drukowanych obrazów to 1.200 dpi, która pozwala na wierne odwzorowanie szczegółów. Na uwagę zasługuje szeroki zakres obsługiwanych gramatur nośnika od 52 g/m² do nawet 256 g/m², umożliwiający wydruk nie tylko na standardowym papierze, ale również na dekoracyjnym papierze powlekanym oraz kartonie. Drukarka MP C2051 wyposażona jest w finiszer, czyli specjalny moduł do sortowania i zszywania dokumentów. Pozwala on na spięcie maksymalnie 500 arkuszy. Podajnik dokumentów, wyposażony w wygodną dźwignię, obsługuje 50 arkuszy. Warto zwrócić także uwagę na podajnik kopert i przesuwne tace odbiorcze.

Kompaktowa i bezpieczna MP C2051

Drukarka Ricoh Aficio MP C2051 wyróżnia się kompaktowymi wymiarami. Z tego powodu nie zajmuje wiele miejsca i nie ogranicza przestrzeni biurowej. Urządzenie charakteryzuje się wszechstronnym zastosowaniem, ponieważ wyposażone jest w dodatkowe moduły faksu, kopiarki oraz skanera. Wygodna eksploatacja możliwa jest dzięki wbudowanemu interfejsowi USB oraz możliwości synchronizacji z siecią bezprzewodową. Dodatkowo, drukarka MP C2051 to urządzenie w pełni bezpieczne, posiadające systemy ochrony przed niepożądanym odczytem lub kopiowaniem dokumentów. Umożliwia to opcja nadpisywania danych i szyfrowania dysku. Bezpieczeństwo danych to wartość priorytetowa we współczesnych firmach. Opisywany model jest bezpieczny nie tylko dla użytkowników, ale również dla środowiska naturalnego. Warto zwrócić uwagę na stosowanie ekologicznych tonerów oraz najmniejszą możliwą wartość zużycia energii elektrycznej. Drukarka współpracuje ponad to z dedykowaną aplikacją, posiada opcję limitu wydruków i umożliwia skanowanie bezpośrednio do poczty e-mail i kart SD. Koszty eksploatacji są niewielkie, a koszt wydruku jednej strony monochromatycznej bez papieru to zaledwie 2 grosze!

Inne produkty z tej kategorii

Obieg dokumentów w biurze a RODO

Rozporządzenie o RODO zostało wprowadzone 25 maja 2018 roku. Zgodnie z nim ograniczony do minimum został dostęp do dokumentów osób nieuprawnionych, wprowadzono również znaczną cyfryzację

Więcej »