Czy warto kupować drukarki poleasingowe?

Drukarki poleasingowe to alternatywna opcja nabycia sprzętu dobrej jakości w atrakcyjnej cenie. Umowa leasingu polega na przekazaniu korzystającemu praw do użytkowania środków trwałych lub wartości niematerialnych przez określony czas i w zamian za stosowną opłatę. Oznacza to, że drukarka poleasingowa była użytkowana w ramach leasingu. Takie sprzęty są najczęściej oferowane w dużo lepszym stanie technicznym niż standardowe produkty używane, ale po znacznie niższych cenach niż nowe modele. Sprawdźmy, czy rzeczywiście warto inwestować w drukarki poleasingowe?

5 korzyści z kupna drukarki poleasingowej

  1. Niska cena i wysoka jakość. Wysokie oczekiwania pod względem parametrów technicznych można z powodzeniem pogodzić z ograniczonymi możliwościami finansowymi. Drukarki poleasingowe są inwestycją biznesową, użytkowaną przez maksymalnie 2-3 lata. Po tym czasie są odkupywane od przedsiębiorców po cenie dużo niższej niż wartość nowego modelu. W ten sposób sprzęt poleasingowy charakteryzuje się aktualną specyfikacją techniczną i parametrami, które nie są przestarzałe, a dodatkowo nie nadszarpnie portfela i pozwoli wypracować korzystne oszczędności finansowe.
  2. Wsparcie fachową poradą. Drukarki poleasingowe oferowane są przez stacjonarne lub internetowe punkty sprzedaży, których pracownicy posiadają stosowną wiedzę i doświadczenie w obrocie używanym sprzętem. To duży atut w porównaniu do nabywania sprzętu od prywatnych sprzedawców. Kupując drukarkę poleasingową w autoryzowanym serwisie zyskujemy możliwość fachowego wsparcia i rzetelnego dostosowania produktu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
  3. Dostęp do serwisu gwarancyjnego. Drukarki poleasingowe nie należą do kategorii sprzętu długo eksploatowanego, dlatego bardzo często się zdarza, że posiadają jeszcze aktualną gwarancję producenta. Dodatkowo, profesjonalne punkty sprzedaży również zapewniają dostęp do serwisu gwarancyjnego i możliwość złożenia reklamacji w pełnym poszanowaniu praw konsumenta. Poza tym, dysponują pełną dokumentacją techniczną, więc możemy być absolutnie pewni co do deklarowanego stanu technicznego wybranej drukarki.
  4. Szansa na rozwój biznesu. Drukarki poleasingowe to doskonała opcja dla małych przedsiębiorców lub firm, które dopiero weszły na rynek. Młode biznesy bardzo często nie dysponują jeszcze wystarczają ilością aktywów pieniężnych, aby zakupić sprzęt, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania biura. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest dzierżawa sprzętu lub kupno sprzętu poleasingowego. Inwestycja w tańszą drukarkę pozwala na rozwój działalności i świetnie sprawdza się na etapie budowania płynności finansowej. Drukarki poleasingowe to sprawdzone rozwiązanie nie tylko dla małych firm, ale także dla szkół czy gospodarstw domowych, którym zależy na dostępie do modeli klasy premium za rozsądne pieniądze. 
  5. Poleasingowy nie zawsze używany. Na koniec warto zdawać sobie sprawę, że wbrew powszechnym opiniom sprzęt poleasingowy nie zawsze jest sprzętem używanym! Często zdarza się, zwłaszcza w dużych korporacjach, że sprzęt kupowany jest w ilościach hurtowych i przewyższających potrzeby pracownicze. Takie egzemplarze leżakują w magazynie przez czas trwania umowy leasingowej, a potem sprzedawane są po niższej cenie, mimo że w ogóle nie były użytkowane. Trafienie na taki model to prawdziwy rarytas.

Inne produkty z tej kategorii

Obieg dokumentów w biurze a RODO

Rozporządzenie o RODO zostało wprowadzone 25 maja 2018 roku. Zgodnie z nim ograniczony do minimum został dostęp do dokumentów osób nieuprawnionych, wprowadzono również znaczną cyfryzację

Więcej »